Vero-oikeuden tutkimuksen päivä

Perjantai 16.5.2025, klo 9-15.30, Tampereen yliopisto, Pinni B1097

Tietoa seminaarista

Järjestyksessään yhdestoista Vero-oikeuden tutkimuksen päivä pidetään perjantaina 16.5.2025. Ohjelmassa on vero-oikeuden jatko-opiskelijoiden puheenvuoroja omista tutkimushankkeistaan ja muita vero-oikeuden ja verotuksen tutkimusta luotaavia esityksiä sekä perinteinen iltatilaisuus.

Tilaisuus on avoin kaikille vero-oikeuden tutkimuksesta kiinnostuneille – tutkijoille ja käytännön verotuksen parissa toimiville sekä muille verotuksesta kiinnostuneille.

Tilaisuuteen on mahdollisuus edellisen vuoden hyvien kokemusten vuoksi osallistua vain Tampereen yliopistolla, koska haluamme korostaa tilaisuuden luonnetta kaikkien vero-oikeuden tutkimuksesta kiinnostuneiden keskustelu- ja verkostoitumistilaisuutena.

 

Etusivun kuva: Jousia Lappi, Tampereen kaupunki

Järjestäjät

Seminaarin järjestää Tampereen yliopisto, vero-oikeuden tutkimusryhmä